Kat kaloriferi ve kombilerinizin petek temizliğini çok uygun fiyatlarla, yeni model yıkama makinaları ve özel kimyasal temizlik ürünleriyle yapan Arnavutköy petek temizleme servisimiz peteklerdeki ısınma sorunlarına uzun vadeli çözüm getiriyor. Ayrıca merkezi sistemlerin petek temizliğini de pratik uygulamalarla, binadaki tüm peteklerin aynı anda ve sökmeden temizlenmesini sağlayacak şekilde yapıyoruz. Kombi veya merkezi sistemlerde uygulanacak bakım işlemlerinde nitelik açısından herhangi bir farktan olmasa da, nicelik yönünden büyük fark vardır ve pratik uygulama için modern çözümlere başvurulması gerekir. Bu yüzden firmamız Avrupa’dan ithal ettiği, suyu çift yönlü uygulayan yıkama makinaları kullanıyor. Bu makinalarla ofis ve evlerdeki 5-6 petekli ısıtma sistemlerinin petek temizliği dakikalar içinde yapılırken aynı zamanda merkezi ısıtma sistemlerine bağlı tüm petekler de tek seferde ve zahmetsizce temizlenebiliyor.

Eskiden kullanılan uygulama yöntemlerindeki gibi peteklerin tek biri dahi sökülmeden, tüm petekler aynı anda temizlendiği için kullandığımız bu yöntemle zamandan ve işgücünden tasarruf edebiliyoruz. Tesisata bağladığımız çift yönlü yıkama yapan petek temizleme makinalarımızsa Alman mühendislerin tasarladığı ve sadece bu işte kullanılan bir tasarımdır. Piyasadaki bazı tesisatçılar gibi kompresörden bozma basit el aletleriyle değil, özel tasarım makinalarla gerçekleştirdiğimiz petek temizliği işleminde ayrıca ithal temizlik ürünlerinden de faydalanıyoruz. Patentli formüle sahip bu temizlik ürünüyle peteklerin içindeki birikme kimyasal yolla çözülmekte ve merkezi sisteme bağlı peteklerdeki pislik kısa bir süre zarfında tesisattan tahliye edilebilmekte.

Peteklerdeki kireç kalıntılarının çamurlaşmaya ve diğer maddelerin de toplanarak, petek diplerinde yoğun katmanlar oluşturmaması için temizliğin düzenli aralıklarla yapılması gerekir. Arnavutköy petek temizleme servisimiz senelik aralıklarla temizlik için servisimizden yardım almanızı ve sonbaharın gelmesiyle birlikte gecikmeden kampanyalı fiyatlarımızı değerlendirmenizi öneriyor. Sonbaharın soğuk günleri başladığında petek dibindeki birikintilerin neden olduğu ısı kayıpları, kış boyunca faturalarınızda gereksiz artışa neden olacaktır. Isı kayıplarının ısınma kalitenizi düşürmesine karşın yakıt sarfiyatını arttırmamasını istiyorsanız peteklerinizin temizliğini işin uzmanına yani firmamızın deneyimli servis ekibimize yaptırın. Makul bir harcamayla petekleri ve tüm tesisatı temizlettirebilir, ilkbahar sıcakları başlayıncaya kadar kombi ve kat kaloriferinizden en ekonomik şekilde yararlanabilirsiniz.