Kış aylarında ekonomik ve sorunsuz ısınmak için ısıtma sisteminizin bakımı kadar peteklerin temizliğine de gereken önemi göstermeli, petek temizliğinin tüm sistemi kapsayan rutin bakım işlemlerinden biri olduğunu unutmamalısınız. Ataşehir petek temizliği servisimizin bu bakım işlemini modern cihazlar ve sistemde atık madde bırakmayan, paslanmayı önlemeye yardımcı ve peteklere, tesisata herhangi bir zarar vermeyen özel kimyasal temizlik ürünleriyle yapmaktadır. Temizlik sayesinde peteklerde dolaşan sıcak su, petek içi ve tesisattaki pislik birikmesinden ötürü sekteye uğramadan devridaimine devam edeceği için peteklerin ısınması daha kısa sürer ve bölgesel ısınma problemleri giderilir. Petek temizleme işlemi zamanında yapılmazsa peteklerdeki kireç ve pislik birikmesi zamanla yoğunlaşacağından, her geçen ay ısınması güçleşen ve uzayan petekler yüzünden ısı kaybı oluşacak ve buysa size fatura artışı olarak geri dönecektir.

Isıtma Sisteminizin Petek Temizliği

Sistemin düzenli bakım işlemlerinden biri olan petek temizleme işlemi, kireçli şebeke suyundan kaynaklanan petek ve tesisat içi birikintilerin tüm sistemden tahliye edilmesidir. Bu işlem esnasında özel olarak tasarlanmış modern ekipmanların kullanılmaması durumundaysa peteklerin içindeki birikintiler tamamen temizlenmemekte, metal yüzeylerin havayla temas etmesi söz konusu olursa paslanma gibi ciddi ve peteklerin kullanım ömrünü kısaltan sorunlar yaşanabilmektedir. Bu ve benzer problemlerin yaşanmaması için Ataşehir petek temizliği hizmetlerimizde son teknolojiye sahip ithal makinalar kullanıyor, ev ve işyerlerindeki peteklerin tamamı tek seferde ve üstelik işi saatlerce uzatmadan tamamlıyoruz.

Peteklerde biriken kireç ve pislik yoğunlaşarak su akışını sekteye uğratır yani sıcak suyun, olması gerektiği gibi peteğin her yerini dolaşmasını ve asgari sürede tüm metal yüzeyi ısıtmasını önler. Peteğin metal bölümünün olması gereken şekilde ve hızda ısınmaması ise üretilen ısının bir bölümünün kaybı anlamına gelir ki, kaybolan ısı enerjisinin miktarı petekler temizlenmediği müddetçe giderek daha da artar. Doğalgaz faturaları artarken her kış ısınma konforunuz biraz daha azalıyor ancak sistemin bakımını aksatmıyorsanız büyük ihtimalle yaşadığınız sorun peteklerdeki birikmeden kaynaklanıyordur. Sunduğumuz petek temizleme hizmetlerinde bu petek içi birikmeyi, tesisatta biriken pislikle beraber temizlemekte ve sistemdeki performans kaybını gidermekteyiz.

Uygun Fiyatlı Petek Temizleme Hizmetlerimiz

Her bütçeye uygun fiyat seçenekleriyle hizmet veren Ataşehir petek temizliği servisimiz, dakikalar içinde eviniz ve işyerinizdeki ısıtma sisteminin petek temizliğini tamamlar. Peteklerin alt bölümündeki pislik ve kireç birikmesi yüzünden ortaya çıkan alt kısmın ısınmamasına ilişkin problemlerin çözüldüğü bu temizlik işlemi tüm ısıtma sisteminin yeni kurulduğu günkü performansına geri dönmesine yardım olur. Servis ekibimizin hizmetleriyle ilgili daha fazla bilgi ve ekibimizden randevu almak için iletişim sayfamızı tıklayarak ya da telefonla müşteri temsilcilerimize ulaşabilirsiniz.