Ev ve işyerinizde kış sonuna dek düşük harcamayla, yüksek konforla ısınmak için cihazın bakımı kadar peteklerin düzenli temizlenmesine de önem vermelisiniz. Sistemin bir parçası olan, üretilen ısı enerjisinin iç mekâna aktarılmasını sağladığı için diğer elemanlar kadar önemli olan peteklerin ısı iletimini olması gereken şekilde yapamaması; sistem ne kadar yüksek verimle ısı üretirse üretsin bu ısı içeri aktarılamadığı için konforlu bir biçimde ısınamamanızla sonuçlanacaktır. Bu soruna pratik olduğu kadar ekonomik de çözüm getiren Bakırköy petek temizliği hizmetlerimiz sayesinde kış öncesinde sadece bir telefonla, sistemin en önemli bakım işlemlerinden olan temizliğini dakikalar içinde ve üstelik etrafın kirlenmesine gerek olmadan yaptırabilirsiniz. Petekteki birikinti yüzünden yaşanan ısınma sorunları yüzünden doğru düzgün ısınmak mümkün olmadığından ev ve işyerinde kullanılan ısıtma sisteminin derecesi yükselttirilirken bu durum yakıt sarfiyatıyla beraber faturaların da artmasına neden olduğundan, ekonomik ve sorunsuz ısınmak adına petek temizleme işlemini ertelememenizi öneririz.

Petek Temizliği Düzenli Yapılması Gereken Bir Bakım İşlemidir

Sistemin en önemli elemanlarından olan peteklerin dip kısmında kireç ve pislik birikmesi, tesisat üzerinden gelen sıcak suyun peteğin tüm iç yüzeyini olması gerektiği gibi dolaşamamasına yani alt kısmın ısınamamasına neden olur. Bu birikintinin balçıklaşma şeklinde tabakalara dönüştüğü durumlarda kullanıcılar, peteklerin üst kısmı sıcakken bile alt kısmın tamamen soğuk kaldığını fark eder. Petek temizleme işlemininse sorun bu raddeye varmadan düzenli olarak her yıl yaptırılması, ısı kaybına bağlı fatura artışlarını önleyecektir. Firmamızın kullandığı temizlik ekipmanları ithal, Alman malı ürünler olduğundan bu özel tasarım yıkama makinalarıyla petekler kapalı devre yani herhangi bir sökme işlemi olmaksızın gerçekleştirilir. Bakırköy petek temizliği ekibimiz ayrıca gerçek anlamda derinlemesine ve kalıntı bırakmaksızın temizlik için özel formüllü ithal kimyasal temizlik markalarının ürünlerini kullanır.

Cazip Fiyatlı, Memnuniyet Garantili Çözümler

Peteklerin dibinde olduğu gibi tesisatın su geçişlerinde de birikme olduğundan, peteklerin temizlenmeden ısıtma sisteminin kullanılması her geçen gün tıkanmalara bağlı arıza riskinin biraz daha artmasına neden olur. Bu gibi tıkanıklıklarda ortaya çıkan arızaların giderilmesi için yapacağınız harcama, petek temizleme hizmetlerimiz için yapacağınız ödemeyle kıyaslanmayacak kadar yüksek olabilir. Siz değerli müşterilerimize her zaman piyasanın en uygun fiyatlarıyla hizmet vermeye çalışan Bakırköy petek temizliği servisimizden biran önce randevu alarak, kış öncesinde sistemin sorunsuz çalışacağından emin olabilir ve gereksiz fatura artışlarının önüne geçebilirsiniz.