Isıtma sisteminizin temizliğini kapalı devre yıkama makinaları ve ithal kimyasal temizlik ürünleriyle, etrafı kirlemeden ve size hiçbir zahmet vermeden yapan Beşiktaş petek temizliği servisimiz dakikalar içinde ev ve işyerinizdeki ısıtma sisteminin tüm peteklerini kireç ve pislikten arındırır. Cihazın bakımı düzenli yapılsa dahi petek içindeki sıcak su akışına engel olan birikmeler, üretilen ısının tamamının iç mekâna aktarılmasını önleyeceği için peteklerinizin temizliğini ihmal etmemelisiniz. Aksi takdirde dip kısımda biriken kireç ve pislik kısa sürede balçık kıvamını alarak, sıcak suyun bu bölgeye hiç ulaşmamasına ve peteklerin dip kısımlarının soğuk kalmaya başlamasına neden olur. Bu gibi yoğun birikmelerde petek temizleme işlemi olmadan sorunun çözümü mümkün değildir. Ayrıca birikmeler tesisatta da aynı yoğunlukta olabileceğinden, su geçişlerinde tıkanma olması durumunda çok daha kapsamlı ve onarım için daha fazla harcama yapmanızı gerektirecek arızalar da yaşanabilir.

Düzenli Petek Temizliğinin Önemi

Sistemin periyodik bakım işlemlerinden biri olan petek temizleme işlemi, şebeke suyundaki kireç ve diğer kimyasalların çökmesinden kaynaklı birikintilerin tüm sistemden tahliye edilmesinin en etkili yoludur. Bu işlemi kapalı devre olarak gerçekleştirdiğimiz için havayla temas yaşanmamakta, dolasıyla metal yapılı peteklerin iç yüzeylerinde paslanma benzeri problemlerle karşılaşılmamaktadır. Beşiktaş petek temizliği servisimiz Alman mühendislerin tasarladığı, bu işlemi kusursuz biçimde yapmak üzere geliştirilmiş ithal yıkama makinaları kullanır. Bu makinaların sisteme bağlanmasıyla temizlik işlemi kapalı devre olarak, petekleri veya tesisatın herhangi bir bölümünün sökülmesi gerekmeden mümkün olabilecek en pratik yöntemle yapılmış olur. Peteklerdeki birikmenin bu şekilde profesyonel ekiplerle ve uygun ekipmanlar, temizlik ürünleri kullanılarak temizlenmemesi durumundaysa yerçekimiyle dip kısımda toplanan birikintiler yoğun, balçık kıvamlı katmanlara dönüşür. Sıcak suyunsa bu yoğunlaşmış katmanı aşması mümkün olmayacağından sıcak su peteklerin alt bölümüne hiç ulaşamamaya başlar. Buysa üretilen ısının olması gereken hızda ve yoğunlukta iç mekâna aktarılamaması anlamına gelir.

Memnuniyet ve En Uygun Fiyat Garantilisi

Servis ekibimiz bu iş için özel olarak tasarlanmış ve kullanılabilecek en kaliteli ekipmanlarla çalışmakta, siz değerli müşterilerimize sunduğu petek temizleme hizmetlerine garanti verecek kadar hizmet kalitesine güvenmektedir. Arızalar yüzünden yüklü harcamalar yapmamak, ısınma problemleriyle karşılaşmamak ve faturalardaki gereksiz artışa bağlı her ay biraz daha fazla harcama yapmamak için kış öncesinde Beşiktaş petek temizliği servisimizle iletişime geçmenizi öneririz. Randevu taleplerinizin yanı sıra hizmetlerimize dair daha fazla bilgi için de müşteri temsilcilerimize dilediğiniz zaman telefon açabilir, sitemizin iletişim sayfası üzerinden irtibata geçebilirsiniz.