Isıtma sisteminizden maksimum verim almak için cihazın bakımdan geçmesi yeterli değildir çünkü sistemin tamamının periyodik bakım görmesi gerekir ki, ısıyı iç mekâna ileten en önemli sistem elemanlarından olan petekler de buna dâhildir. Şebeke suyundaki kirecin iç yüzeyde tortulaşması ve diğer maddelerin birikmesiyle oluşan pislik, peteklerde ısınma sorunlarına ve dolayısıyla ısı kayıplarına bağlı ısınma maliyeti artışlarına yol açar. Beylikdüzü petek temizliği servisimizin sunduğu pratik ve memnuniyet garantili hizmetlerse petekleri ve tesisatı biriken pislikten tamamen arındırarak, ısıtma sisteminden kış boyunca azami verimlilikle ve en düşük harcamayla yararlanmanızı sağlar. Servis ekibimizin petek temizleme için kullandığı Alman tasarımı son teknoloji çift yönlü yıkama makinalarıyla temizlik işlemi kapalı devre yapılır ve bu sayede herhangi bir parçanın sökülmesine, etrafın kirlenmesine gerek olmadan dakikalar içinde bu probleme uzun vadeli çözüm getirilir.

Periyodik Petek Temizliğiyle Kış Boyu Ekonomik Isınırsınız

Düzenli yapıldığı takdirde petek ve tesisatta su akışına mani olacak düzeyde birikme oluşmasına imkân verilmediğinden, petek temizleme işlemiyle verimlilik kaybı olmadan kış boyunca ısınabilirsiniz. Bu temizlik işleminin yapılmaması ve yıllar boyunca ısıtma sisteminin kullanılması durumundaysa peteklerdeki birikme balçık kıvamlı yoğun katmanlar haline gelir. Peteklerin dibinde biriken bu balçık katmanıysa suyun geçmesine izin vermediğinden bir nevi bariyer görevi görür ki, sıcak su alt kısma hiç ulaşamadığından peteklerin de yalnızca üst bölümü ısınabilir. Bu sebeple Beylikdüzü petek temizliği servisimizin her sene ve tercihen kışa girmeden evvel temizlik işlemleri için irtibata geçmenizi önermektedir. Peteklerin alt kısmındaki yoğunlaşma birkaç haftada peteğin altında geniş yüzey alanlarının soğuk kalmasına neden olmasa da, birikme her geçen gün biraz daha arttığı için zamanla ısı kaybı fark edilir seviyeye gelir. Bu aşamadan sonra sorunun giderilmesinin yegâne yoluysa petek temizleme işlemi için servis ekibimize başvurmaktır.

Petek Temizliği İçin Bütçe Dostu Çözümler

Kış boyunca sürekli artan faturalar yüzünden her ay biraz daha fazla harcama yaparken uzun vadede yüzlerce lirayı boşa harcamış olursunuz ki, tesisattaki tıkanıklıklar oldukça ciddi ve onarım için yüklü harcama gerektiren arızalara da sebebiyet verebilir. Bu riske girmeden ve gereksiz yere, doğru düzgün ısınamazken fazladan harcama yapmamak için çok cüzi fiyatlarla hizmet veren Beylikdüzü petek temizliği servisimize başvurmanız yeterli. Randevu almak, servis hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için müşteri temsilcilerimize telefonla veya iletişim sayfamız üzerinden dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.