Isıtma sisteminizden maksimum performansla faydalanmak, böylelikle kış boyunca gereksiz fatura artışlarından kaynaklı harcamaları önlemek için ev ve işyerinizde kullandığınız cihaz kadar peteklerin de düzenli bakım görmesi gerekir. Bu periyodik yapıldığında enerji kayıplarını ve ısınma maliyetindeki artışları önleyen petek temizleme işlemini modern ekipmanlarla gerçekleştiren servis ekibimiz Beyoğlu genelinde bir telefonla, ortalama bir saatte ev ve işyerlerindeki tüm petekleri temizlemektedir. Kapalı devre olarak gerçekleştirilen temizlik işleminde ithal yıkama makinaları kullanan Beyoğlu petek temizliği ekibimiz, böylelikle otellerden evlere kadar hangi büyüklükte olursa olsun her tür ısıtma sisteminin peteklerini tek yerden bağlanan yıkama makinasıyla tek seferde temizleyebilir.

Petek Temizleme İşlemi

Şebekeden aldığı suyu ısıtarak, tesisat üzerinden peteklere gönderilen bu sıcak suyun ısısıyla petekleri ve dolayısıyla mekânın ısıtan sistemin enerji kaybı olmadan çalışması peteklerin sorunsuz bir şekilde ısınmasına bağlıdır. Ancak şebeke suyundaki kireç zamanla peteklerin metal yüzeylerine yapışır ve sonrasında dip kısımda birikerek, önceleri tortu halinde olan birikintilerin yoğunlaşmış katmanlara dönüşmesini sağlar. Beyoğlu petek temizliği servisimizin kullandığı özel tasarım yıkama makinalarıyla temizlik yapılmaması durumundaysa bu birikinti artarak, peteklerin dip kısmında su akışını engelleyen katmanlar oluşturur. Nitekim sıcak suyun aşamadığı bu katmanlar sebebiyle peteklerin alt bölümü sıcak suyla temas kuramadığından doğru düzgün ısınamaz ve tamamı eşit oranda ısınmayan petekler de iç mekânı olması gereken verimle ısıtmaz. Petek temizleme işlemi dışında çözümü olmayan bu sorun ilerleyen aşamada ciddi miktarda enerji kaybına, faturalarda artışa neden olmakla birlikte peteklerin, ısıtma sisteminin kullanım ömrünü de kısaltır.

Ekonomik ve Konforlu Isınmak İçin

Peteklerdeki birikmenin tamamını, işlem kapalı devre yapıldığından herhangi bir peteği sökmeden ve etrafı kirletmeden gerçekleştiren servis ekibimiz tek seferde tesisata bağlı tüm peteklerdeki kireç ve diğer yabancı maddelerin birikmesinden kaynaklı pisliği temizler. Şirketimiz petek temizleme fiyatları konusunda sizlere en avantajlı hizmet seçenekleri sunduğu gibi bu işlemi Alman mühendislerin tasarladığı makinalar ve özel formüllü temizlik ürünleriyle yaptığından, aynı zamanda soruna mümkün olan en pratik çözümü de sunmaktadır.

Peteklerin tesisatla birlikte kireç kalıntısı ve çamurlaşmaya sebep olan pislikten tamamen arındırılması sayesinde ısınma problemleri ortadan kalkar, kış boyunca ısıtma sisteminizden ilk günkü yüksek verimliliğiyle faydalanırsınız. Beyoğlu petek temizliği ekibimizin cüzi bir harcamayla başvurabileceğiniz servis hizmetlerinden yararlanmak için müşteri temsilcilerimize dilediğiniz zaman telefon açabilir, iletişim sayfamız üzerinden de soru ve randevu taleplerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.