Şebeke suyundaki kirecin ve diğer maddelerin petek diplerine çökmesi, tesisattan gelen sıcak suyun peteğin tamamını dolaşmasını yani ısıtmasını engeller ve uzun vadede önemli miktarda enerji kaybı söz konusu olduğundan bu petek içi birikintilerin temizlenmesi gerekir. Eski usul yöntemlerdeki gibi petekleri sökmekle uğraşmayan Büyükçekmece petek temizliği ekibimiz, Alman mühendislerce tasarlanan çift yönlü yıkama makinaları sayesinde bu işlemi kapalı devre olarak ve hiçbir peteği sökmeden yapar. Tek seferde tesisata bağlı kaç petek olduğu fark etmeksizin, tüm petek içi birikintiyi tesisattan ve peteklerden tahliye ettiğimiz için pratik bir şekilde soruna uzun vadeli çözüm getirebilmekteyiz. Bu dakikalar içinde kesin sonuç aldığımız petek temizleme işlemiyle birlikte peteklerin alt kısımlarında soğuk kalan alanlar, tesisatın su geçişlerindeki tıkanıklıklar ve ısı kaybından kaynaklı ısınma problemleri giderilir.

Kış Boyunca Ucuza ve Rahat Isınmak İçin

Sistem kusursuz denebilecek kadar yüksek verimle çalışsa dahi üretilen ısı enerjisi ancak petekler de kusursuz ısındığı takdirde iç mekâna olması gereken hızla ve oranda aktarılabilir. Peteklerin dip kısmında kireç ve pislik birikmesi durumundaysa bu birikinti yoğunlaşarak, suyun akışını engelleyen katmanlar halini alır. Sorunun bu raddeye varmasına izin vermeden son derece uygun petek temizleme fiyatları ile sunduğumuz servis hizmetlerinden yararlanmanız, ısı kayıplarının faturalarda gereksiz artışa neden olmaksızın her zaman ekonomik ve konforlu bir şekilde ısınmanızı sağlar. Düzenli olarak kış öncesinde Büyükçekmece petek temizliği servisimizden yardım isteyerek, petek içi birikintilerin ısınma maliyetini arttıran ve ısınma konforunuzu düşüren büyük bir sorun olmasını engellemiş olursunuz.

Kapalı Devre Petek Temizleme

Petekleri sökmeden, tek seferde tesisata bağlı tüm petekleri temizlediğimiz için bu soruna mümkün olabilecek en pratik yoldan ve en hızlı çözümü sunuyoruz. Kullandığımız petek temizleme makinalarıyla etrafın kirlenmesine gerek kalmadığı gibi işlem saatlerce sürmediğinden, size de tüm gün rahatsızlık vermiyoruz. Peteklerdeki birikme yoğunlaşarak balçık kıvamını aldığı takdirde pisliğin suyla birlikte tesisatın su geçişlerine yerleşmesi ve tıkanıklıklardan kaynaklı kapsamlı arızalara neden olması söz konusudur. Yüksek faturalar ödemenize karşın her ay ısınma konforunuzun biraz daha azalmaması için kışa girmeden önce Büyükçekmece petek temizliği hizmetlerimizden yararlanmak üzere bizimle iletişime geçin. Servis ekibimiz ilçe genelinde haftanın tüm günleri çalışmakta, siz değerli müşterilerimize piyasanın en uygun fiyatlarıyla petek temizleme konusunda en kaliteli hizmetleri sunmaktadır. Hizmetlerimizle ilgili tüm sorularınız ve servis ekibimizden randevu almak için müşteri temsilcilerimize telefonla ulaşabilir veya iletişim sayfamızı tıklayarak bizimle irtibata geçebilirsiniz.