Çift yönlü yıkama makinalarla ve peteklerinizi sökmeden temizleyen servis ekibimiz Çekmeköy genelinde bir telefonla evinize, apartmanınıza ve işyerinize gelerek ısıtma sisteminizin bakım ve petek temizleme işlerini pratik bir şekilde yapıyor. Çekmeköy petek temizleme hizmetlerimiz sayesinde petek içi birikintilerin ısı kayıpları ve fatura artışlarına neden olması önlenerek, ilkbahar sıcakları başlayıncaya kadar en ekonomik ve konforlu şekilde ısınmanız sağlanıyor. Şebeke suyundaki kirecin petek içlerinde birikmesi ve su akışını engelleyerek, peteklerin ısınma kalitesini düşürmesine ve ısınma süresini uzatmasına izin vermemek için ısıtma sisteminizin petek temizliğini periyodik olarak yaptırmalısınız.

Ev ve işyerinizde kış boyunca ucuza ısınmak için kullandığınız ısıtma sisteminin maksimum verimlilikle çalışmalı, bunun içinde sistemin tüm elemanları düzenli bakımdan geçmelidir. Kombi, merkezi sistem ve kat kaloriferi gibi yaygın kullanılan ısıtma sistemlerinin senelik bakımı dendiğinde sistemin komple bakımdan geçmesinden ziyade birkaç parçanın gözden geçirilmesi anlaşılır. Aslında sistemin bakımdan geçmesi, sistem dâhilindeki tüm elemanların gerekli bakım işlemleriyle maksimum verimlilikte tutulması demektir. Bu sistem elemanlarına dâhil olan peteklerse ısı transfer elemanları olarak aslında sistemin en önemli bileşenlerindendir. Yakıtın kullanımıyla açığa çıkan ısı enerjisi suyun sıcaklığını arttırırken bu su vasıtasıyla ısı önce peteklere, peteklerdense iç mekâna aktarılır. Peteklerin dibindeyse su akışına mani olan yoğun kireç ve pislik katmanlarının oluşması durumunda ısı transferi esnasında kayıplar yaşanacak, bu performans düşüşü ise ev ve işyerindekilerin ısınma konforunu olumsuz etkileyecektir.

Şebekeden alınan ve ısıtma sistemi tarafından ısıtılarak, tesisatla peteklere gönderilen sıcak suyun tüm petek yüzeyini dolaşması gerekir. Ancak dip kısımda kireç ve çamurlaşma olması, bu birikmenin yoğunlaşması durumunda su alt kısma ulaşamadan peteği terk eder. Peteklerin her yeri sıcak suyla temas kurmadığı için bu alt bölüm ısınamaz ve ısınan üst kısmın sıcaklığını da soğurur. Bu durum üretilen ısıdan eviniz ve işyerinizde doğru düzgün faydalanamamanız anlamına gelir. Petekler hızla ve her yeri eşit miktarda ısınmadığında, kendi ısınamayan peteklerin iç mekânı ısıtması mümkün olmaz. Çekmeköy petek temizleme servisimizin hizmetleri bu sorunun oluşmasını önler ve peteklerin yüksek verimlilikle ısıtmasını sağlar.