Isıtma sisteminizin ve peteklerin ömrünü uzatan, faturalardaki gereksiz artışı önleyen, ısınma konforunuzun kış boyunca herhangi bir düşme yaşanmadan korunmasını sağlayan petek temizliği düzenli olarak tekrarlanması gereken bakım işlemlerindendir. Peteklerin içindeki birikintinin ısınma kalitesini düşürmesini önlemek için bu temizlik işlemini kapalı devre yıkama yapan ithal makinalarla gerçekleştiren Esenler petek temizliği servisimiz, ev ve işyerinizde saatlerce uğraşmadan ve tek peteği dahi sökmeden kısa sürede peteklerdeki tüm kireç artıklarını ve pisliği temizler. Bu temizlik işlemiyle birlikte peteklerdeki ısınma sorunlarına uzun süreli çözüm getirilir ve tamamı eşit oranda, hızla ısınan petekler sayesinde kış sonuna dek hem ucuza hem konforlu bir şekilde ısınmanın keyfini çıkarırsınız.

Petek Temizleme İşlemi ve Petek İçi Birikintiler

Peteklerin metal yüzeylerine tutunan şebeke suyunda kireç, diğer yabancı maddelerin de birikmesiyle birlikte balçık kıvamlı katmanlar oluşturur. Yerçekimiyle birlikte peteklerin dibinde toplanan bu yoğun kıvamlı pislik tabakası, petek temizleme işlemi yapılmaması durumunda su akışına izin vermeyecek kadar yoğun bir hale gelir. Sıcak suyun peteklerin alt kısmına ulaşamamasıyla sonuçlanan bu durumda peteklerin alt kısmıyla sıcak su temas kuramadığından bu bölgeler daha geç ısınmaya başlar. Dolayısıyla üretilen ısı enerjisinin bir bölümünden faydalanamadığınız için daha konforlu ısınmak için sistemi daha uzun süre, daha yüksek derecede çalıştırmak zorunda kalırsınız ki, bu da faturaların aydan aya kabarması anlamına gelir. Servis ekibimizse çok uygun petek temizleme fiyatları ile çalışmakta, her ay doğru düzgün ısınmak için fazladan harcama yapmanıza gerek kalmaksızın cüzi bir harcamayla bu sorunu hiç yaşamamanızı ve kış boyunca ısıtma sisteminizden en yüksek verime istifade etmenizi sağlar.

Temizlik işleminde kullandığımız kimyasal temizlik ürünleri patentli özel ürünler olduğundan peteklerdeki tüm birikinti çözünerek tesisattan tahliye edilmekte, Esenler petek temizliği ekibimizin kullandığı çift yönlü yıkama makinalarıysa bu temizlik işleminin petekleri sökmeden yapılmasına imkân tanımaktadır.

Ucuza ve Konforlu Isınmak İçin Bir Telefonunuz Yeterli

Peteklerde biriken pisliğin ısınma konforunuzu düşürmesine ve ısınma maliyetini yükseltmesine izin vermeden, sorunu ortaya çıkmadan önleyen bir rutin bakım işlemi olan petek temizleme servis ekibimiz gibi uzman kişilerce ve bu iş için tasarlanmış, özel ekipmanlarla gerçekleştirildiğinde ısıtma sisteminden en yüksek verimle faydalanmanızı sağlayacaktır. Haftanın hangi günü olduğuna bakmadan Esenler petek temizliği servisimizden randevu almak için bir telefonla bize ulaşabilir, iletişim sayfamız üzerinden hizmetlerimizle ilgili merak ettiğiniz her türlü konudaki sorularınızı bizimle paylaşabilirsiniz.