Isıtma sisteminizin kullanım ömrünü uzatmakla birlikte ısınma maliyetinizin artmasını önleyen, kış boyunca ısıtma sisteminden ilk günkü yüksek verimlilikle yararlanmayı sürdürmenize imkân tanıyan petek temizliği rutin yapıldığı takdirde ısı kayıplarını ve arızaları önleyen bir bakım işlemidir. Petek içindeki kireç ve pislik birikintilerinin sistemden tahliye edildiği bu bakım işlemini kapalı devre yıkama makinalarıyla yapan Eyüp petek temizliği servisimiz, küçük bir harcamayla ısı kaybı ve faturalardaki gereksiz artışı önlemenizi sağlar. Peteklerin alt kısımlarının daha az veya daha geç ısınmasıyla kendini belli eden bu problem, ilk zamanlar büyük bir problem olarak görülmemesine rağmen petek temizleme işlemi yapılmadığı takdirde her geçen ay sorunun biraz daha büyüyeceğinden emin olabilirsiniz. Kireç ve pislik katmanı peteklerin alt bölümüne sıcak su ulaşmasını engellediğinden bu bölümler geç ısınır ki, tüm yüzeyi aynı miktarda ve hızda ısınmayan peteklerin sizin de konforlu ısınmanızı sağlaması mümkün olmaz.

Isıtma Sistemlerinde Petek Temizliğinin Gerekliliği

Şebeke suyundaki kireç, suda çözünmüş olmasına karşın sıcaklık yükseldikçe en yakın metal yüzeye tutunma eğilimi gösterir. Sudaki diğer yabancı maddelerle birlikte peteklerin metal iç yüzeyinde kirecin tutunması, hafif bir tortu katmanı olarak başlayan sorunun ilerleyen aylarda balçık kıvamlı pislik katmanına dönüşmesine yol açar. Bu sorunu ortaya çıkmadan önleyen ve üstelik bütçenizi zorlamanıza gerek bırakmayan petek temizleme fiyatları ile sizlere hizmet veren servis ekibimizden kış öncesinden yardım alarak, fatura artışlarını ve ısınma verimliliğindeki düşüşü en baştan önleyebilirsiniz.

Kış mevsiminin soğuk günlerinde asgari harcamayla mümkün olan en konforlu şekilde ısınmanız için pratik ve işlevsel çözümler sunan Eyüp petek temizliği servisimiz, peteklerin içindeki pisliği tek peteği sökmeden tahliye eder ve bu temizlik işleminde tesisata bağlı tüm petekler aynı anda temizlenir. Alman mühendislerin tasarladığı, petek temizliğinde en etkili sonucu almak için tasarlanmış, çift yönlü yıkama yapan makinaların yanı sıra petek temizleme işlemlerinde kendi patenti bulunan ithal temizlik ürünleri kullanıyoruz. Böylece peteklerdeki pislik ve kireç kalıntıları tamamen çözünerek, tesisat ve peteklerden kısa sürede tahliye edilmekte.

En Uygun Fiyat ve Kesin Sonuç Garantisi

Peteklerin alt bölümündeki ısınma sorunlarının kısa sürede ortadan kalktığını görebileceğiniz petek temizleme hizmetlerimizden sonra ısıtma sisteminin geçmiş yıllardaki yüksek verimliliğini geri kazandığını fark eder, sistemi yüksek derecede çalıştırmaya gerek kalmadan asgari harcamayla maksimum oranda ısınırsınız. Eyüp petek temizliği servisimiz siz değerli müşterilerimize ilçe genelinde haftanın tüm günleri ve sektörün en cazip fiyat seçenekleriyle hizmet vermektedir.