Ev ve işyerinizde kış boyunca en düşük harcamayla mümkün olan en konforlu şekilde ısınmak için cihaz gibi peteklerinizin de periyodik bakımdan geçmesi yani kireç ve pislikten temizlenmesi gerekir. Bu şebeke suyuna bağlı tüm ısıtma sistemleri için zaruri olan bakım işlemini en uygun fiyatlarla ve en pratik uygulama yöntemiyle gerçekleştiren Fatih petek temizliği servisimiz, petekleri sökmeden tesisata haricen bağlanan yıkama makinalarıyla tüm petekleri aynı anda ve kalıntı bırakmadan temizler. Firmamız siz değerli müşterilerine en kaliteli hizmetleri sunmak için petek temizleme işlemlerinde kullanılan en kaliteli ekipmanları ve temizlik ürünlerini kullanmakta, eski usul temizlik işlemlerinde gibi petekleri tek tek sökmekle uğraşmadan dakikalar içinde tesisat bağlı tüm peteklerdeki pisliği sistemden tahliye etmektedir.

Temizlik işleminin hemen ardından peteklerdeki tüm kireç ve pislik temizlendiğinden, peteklerin ilk günkü gibi kısa sürede ve tüm yüzey alanının eşit oranda ısındığını görürsünüz. Üstelik bu pratik çözümden faydalanmak için petek temizleme fiyatları konusunda sizlere piyasanın en avantajlı seçeneklerini sunan servis ekibimize cüzi bir ödeme yapmanız, kış boyunca faturaları dert etmeden konforlu ısınmanız yeterlidir.

Isıtma Sistemlerinin Petek Temizliği

Şebeke suyu kullanıldığı ve suda yoğun miktarda kireç bulunduğu için zamanla ısıtma sisteminin peteklerinde kalıntılar oluşmaya başlar. Kirecin sıcaklık arttıkça metal yüzeye daha fazla tutunma eğilimi göstermesi, çaydanlıklardan bilindiği üzere kısa sürede tortu katmanları oluşmasına yol açar ve bu tortu katmanı petek temizleme yapılmadığı müddetçe petek içindeki birikintinin daha da yoğunlaşmasını sağlar. Diğer yabancı maddelerin birikmesiyle birlikte peteklerin alt kısmında yoğun bir tabaka meydana gelir ve bu aşamadan sonra tesisattan gelen sıcak su, peteklerin alt bölümüne hiç ulaşamaz hale gelir. Alt bölümün geç ısınması iç mekânın da olması gereken hızda ve miktarda ısınamamasına, bir başka değişle sistem yakıt harcamasına karşın sizin evinizde ve işyerinizde eski konforla ısınamamanıza neden olur. Fatih petek temizliği servisimizden yardım almamanız ve sorunu ertelemeniz durumunda ısı kaybıyla birlikte tesisattaki tıkanıklıklardan kaynaklı arızalara ilişkin riskler de artacaktır.

Petek Temizliği Isınma Maliyetini Düşürür

Konforlu ısınmak için en düşük yakıt harcamasıyla en yüksek oranda ısınmanız gerekirken bunun olabilmesi için peteklerin tüm yüzey alanının eşit miktarda ve aynı hızda ısınması gerekir. Dip kısmı hiç ısınmayan peteklerden kaynaklı sorunlar yaşamayı beklemeden sizlere çok cazip petek temizleme fiyatları ile hizmet veren servis ekibimizden yardım almanız, bu ve benzer ısınma sorunlarını hiç yaşamadan konforlu ısınmaya devam etmenizi sağlayacaktır. Randevu almak veya Fatih petek temizliği servisimizin hizmetlerine dair daha fazla bilgi için müşteri temsilcilerimize dilediğiniz zaman telefon açabilirsiniz.