Isıtma sisteminden maksimum verimle yararlanmanızı önleyen petek içi birikintiler, peteklerin tüm yüzey alanının eşit oranda ve aynı hızda ısınmanı engellediği için ısınma verimliliğini düşürür. Kış soğuklarında eskisi gibi konforlu bir şekilde ısınmak için sistemi daha uzun süre ve yüksek derece çalıştırmak sorunu geçici olarak çözüyormuş gibi görünse de bu durum, daha fazla yakıt harcanmasına bağlı olarak ısınma maliyetini de hatırı sayılır oranda arttıracaktır. Benzer sorunları hiç yaşamamak ve her zaman en ekonomik şekilde ısınmak için Güngören petek temizliği servisimizden periyodik olarak hizmet alabilir, peteklerinizdeki kireç ve pislik birikintilerinin dakikalar içinde tüm tesisattan temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Çalışanlarımız eski usul denen ilkel yöntemlerle petekleri teker teker sökerek değil, Alman mühendislerin bu işi en pratik ve mükemmel şekilde yapmak için tasarladığı son teknoloji çift yönlü yıkama makinalarıyla petek temizleme işini en pratik yoldan yapmaktadır. Kapalı devre temizlik yapıldığından etraf kirletilmediği gibi peteklerde kalıntı bırakılmadan, tesisatta bağlı bütün peteklerin içi aynı anda temizlenir.

Isıtma Sisteminizin Petek Temizliği

Şebeke suyundaki kirecin metal yüzeylere tutunma eğiliminde olması ve sıcaklık yükseldikçe bu eğilimin artması, zamanla peteklerin metal iç yüzeyinde diğer maddelerin de birikmesiyle tortu tabakası oluşmasına yol açar. Petek temizleme işlemi zamanında yapılmadığı takdirde bu tortu tabakası yoğunlaşarak, su akışını engelleyen katmanlar halini almaktadır. Bu aşamaya varmadan Güngören petek temizliği servisimizin pratik çözümlerinden yararlanmanızsa peteklerin ilk günkü verimliliğiyle ısınmayı sürdürmesini, sizin de ekstra harcama yapmadan rahatça ısınmanızı sağlayacaktır.

Su akışını engelleyecek oranda birikme olması halinde peteklerin altında biriken balçık kıvamındaki katman, sıcak suyun alt kısma hiç ulaşmamasını sağlayacağı için peteklerin tüm yüzey alanı aynı hızda ve oranda ısınmaz. Peteklerin her yeri eşit miktarda ve hızda ısınmadığında iç mekânın da eskisi gibi konforlu bir şekilde ısınması mümkün olmayacaktır. Dolayısıyla bu temizlik işleminin düzenli yapılması ısınma konforunuz kadar ısınmak için yapacağınız harcamanın asgari seviyede kalması açısından da önemlidir ki, servis ekibimiz zaten petek temizleme fiyatları konusunda piyasanın en avantajlı seçeneklerini sunmaktadır.

Kış Boyunca Konforlu ve Ekonomik Isınmanın Keyfini Çıkarın

Peteklerinizin içinde biriken tüm pislik ve kireci dakikalar içinde, petekleri sökmekle uğraşmadan temizleyen Güngören petek temizliği ekibimizden kış öncesinde hizmet almanız durumunda bu gibi sorunları hiç yaşamaz ve tüm mevsim boyunca konforla, ekonomik şekilde ısınmanın keyfini çıkartırsınız. Hizmetlerimizle ilgili daha fazla bilgi ve randevu talepleriniz için iletişim sayfamızı tıklayarak veya müşteri temsilcilerimize telefon açarak bize ulaşabilirsiniz.