Ev ve işyerinizde kış soğuklarında faturaları dert etmeden ısınmak ve sistem arızalarını önlemek için periyodik bakım işlemlerine gösterdiğiniz özeni, ısıtma sisteminin en önemli elemanlarından olan peteklerin bakımı konusunda da göstermelisiniz. Isı iletim elemanı olan peteklerde kireç ve pislik birikmesi durumunda ısı kaybı kaçınılmaz olurken daha fazla ısınmak için sistemi daha fazla ve yüksek derece çalıştırmanız, yakıt sarfiyatındaki artıştan kaynaklı bütçenizin sarsılmasına yol açacaktır. Bu sorunu ortaya çıkmadan önlemek için en pratik çözümü sunan Kadıköy petek temizliği servisimizse peteklerdeki pisliği kapalı devre yıkama makinalarıyla dakikalar içinde temizlemekte, bu küçük bir harcamayla yararlanabileceğiniz bakım işlemiyle sistemden kış boyunca performans kaybı olmadan yararlanmanıza yardımcı olmaktadır. Düzenli yapıldığında sistemin ömrünü uzatan ve verimlilik kayıpları, faturalarda gereksiz artışı önleyen petek temizleme işlemini geciktirmeniz her geçen ay arıza riskinin artması ve doğru düzgün ısınmak için biraz daha fazla harcama yapmanız anlamına gelir.

Isıtma Sistemlerinde Petek Temizleme İşlemi

Şebeke suyundaki kireç çaydanlıklarda olduğu gibi aynı şekilde metal yüzeylerden oluşan peteklerin içinde de, suyun sıcaklığı arttıkça birikme eğilimi gösterir. Kısa vadede büyük bir sorun yokmuş gibi görünmesine rağmen bu birikme kullanıma devam edildikçe durmaksızın devam ettiği ve diğer yabancı maddelerin de çökmesi, aylar geçtikçe peteklerin dibinde yoğun balçık katmanları oluşmasına yol açar. Bütçenizi zorlamanıza gerek bırakmayacak petek temizleme fiyatları ile çalışan servis ekibimizden yardım almak yerine temizliği ertelemeniz, her sene ısınma konforunuzu biraz daha azaltacak ve ısınmak için biraz daha fazla harcama yapmanızı gerektirecektir. Aydan aya konforlu ısınmaya sürdürmek için daha fazla harcama yapmak ve uzun vadede yüzlerce lirayı boşa harcamak yerine Kadıköy petek temizliği hizmetlerimizden kış öncesinde yararlanmanız, bu ve benzer sorunları ortaya çıkmadan önlemenizi sağlar.

Petek Temizliğiyle Ucuza ve Konforlu Isınırsınız

Peteklerin dibinde yoğunlaşan pislik birikintisi su akışını engellediği için sıcak su alt kısımlara ulaşamaz hale geldiğinde peteklerin tüm yüzey alanı aynı oranda ve hızda ısınamaz. Petek temizleme işleminin ertelendiği ve seneler boyunca temizlik yapılmadan kullanımın sürdürüldüğü durumlarda birikme o denli yoğunlaşır ki, peteklerin alt kısmı tamamen soğuk dahi kalabilir. Tamamı eşit seviyede ve aynı hızda ısınmayan petekler, cihaz yakıtı ne kadar yüksek verimle ısı enerjisine dönüştürürse dönüştürsün sizin aynı konforla ısınmanızı sağlayamaz. Peteklerinizdeki ısınma sorunları yüzünden kış boyunca boşu boşuna yüklü faturaları ödemek zorunda kalmamak için Kadıköy petek temizliği servisimizden kış öncesinde randevu almanızda yarar var.