Ekonomik ve kış boyunca konforlu ısınmak için ısıtma sisteminizin en önemli elemanlarından olan peteklerin düzenli bakım görmesi yani kireç ve diğer yabancı maddelerin birikmesinden kaynaklığı pisliğin temizlenmesi gerekir. Bu temizlik işlemini mümkün olan pratik şekilde, son teknolojiyi kullanan ithal yıkama makinalarıyla gerçekleştiren Kartal petek temizliği servisimiz ev ve işyerinizdeki tüm petekleri aynı anda ve kalıntı bırakmayacak şekilde derinlemesine temizler. Peteklerin temizlenmesi kapalı devre gerçekleştirildiğinden herhangi bir yer kirletilmez ve servis ekibimiz ortalama bir saat gibi kısa bir sürede tesisata bağlı bütün peteklerdeki kalıntıları tesisattan tahliye eder.

Isıtma sisteminizden kış boyunca sorunsuz faydalanmak için petek temizleme işlemini, peteklerin alt kısmı tamamen soğuk kalacak kadar sorunun ilerlemesini beklemeden periyodik olarak yaptırmanızı öneririz. Bu tür sorunlarda yakıt sarfiyatı arttığından her ay boş yere daha fazla harcama yaparken firmamızın cüzi seviyeli petek temizleme fiyatları sayesinde kış öncesinde peteklerinizi temizlettirmeniz, hatırı sayılır miktarda kâra geçmenizi ve ısınma konforunuzdan ödün vermemenizi sağlayacaktır.

Isıtma Sisteminin Performansında Petek Temizliğinin Etkisi

Sistem ne kadar yüksek performansla çalışırsa çalışsın peteklerinizin tamamı ısınmadığı veya ısınması normalden daha uzun sürdüğü müddetçe sistemin yüksek verimlilikle ürettiği ısı enerjisinden olması gereken miktarda faydalanamazsınız. Isı kaybına bağlı ısınma maliyeti artışının bütçenizi sarsacak seviyeye gelmesini beklemeden petek temizleme konusunda işin uzmanından yani servis elemanlarımızdan yardım almanız, sorunun ortaya çıkmadan önlenmesini sağlayacaktır. Kireç ve diğer maddelerin peteklerin içinde birikmesi, dip kısımda toplanarak su akışını önleyen yoğun katmana dönüşmesi durumunda sıcak su alt kısma ulaşamaz. Peteklerin altının, üst bölüm kadar hızlı ve eşit miktarda ısınmaması durumunda sizi de ısıtması güçleşecektir. Kartal petek temizliği servisimizin soruna pratik yoldan çözüm getirdiği hizmetlerindeyse peteklerdeki birikmenin hepsi tesisattan temizlenir ki, bu temizlik işlemi tıkanıklıklara bağlı olarak ortaya çıkan arızalara ilişkin riskleri de ortadan kaldırır.

Bütçenizi Zorlamadan Isınmak İçin

Yakıt sarfiyatı sürekli artarken ısınma konforunuz ters orantılı biçimde düştüğünde, ısıtma sisteminizin sunduğu konfordan ekonomik bir şekilde yararlanmanız mümkün olmaz. Her ay fazladan yapacağınız harcamayla servis ekibimizin petek temizleme fiyatları kıyaslandığında, kış öncesinde peteklerinizi temizlettirmeniz hem bütçeniz açısından hem ısınma konforunuz açısından verebileceğiniz en akıllıca karar olacaktır. Dilediğiniz zaman müşteri temsilcilerimize telefon açarak Kartal petek temizliği hizmetlerimizle ilgili daha fazla bilgiye ulaşabilir ve servis ekibimizden randevu alabilirsiniz.