Kış soğuklarında ev ve işyerinizde konforlu bir şekilde ısınmak için eskisinden çok daha yüksek faturalar ödememek için sistemin rutin bakım işlemlerinden biri olan petek temizliğini ertelememeli, kış öncesinde Küçükçekmece petek temizliği servisimizle iletişime geçmelisiniz. Peteklerdeki ısınma problemlerinin yüksek oranda ısı kaybına yol açmasını beklemeden, bu sorunun ortaya çıkmamasını sağlamak adına kışa girmeden önce peteklerinizin ve tesisatın temizliğini yaptırmalısınız. Bu temizlik işleminin ertelenmesi durumundaysa ısı kaybına bağlı fatura artışları kısa sürede sorun yaratmasa da, her geçen ay peteklerin içindeki birikme miktarı artacağından ısı kaybı da aydan aya artacaktır. Dolayısıyla petek temizleme işleminin eninde sonunda yapılması gerekir ki, zamanında yapılmaması durumunda faturalar için her ay fazladan harcama yapmış olmanın yanı sıra aydan aya ısınma konforunuz da azalacaktır.

Isıtma Sisteminizin Petek Temizliği ve Verimliliği

Sisteminizin verimli çalışarak minimum kayıpla ısı enerjisi dönüşümü yaptığı durumlarda bile iç mekânda bu ısından yararlanabilmeniz, peteklerinizin ısıyı aynı yüksek verimlilikle iç mekâna iletebilmesine bağlıdır. Ancak peteklerin tüm yüzey alanı eşit miktarda ısınmadığı veya ısınması normalden daha uzun sürdüğü takdirde konforlu ve ekonomik ısınmak da mümkün olmayacaktır. Servis ekibimiz petek temizleme fiyatları konusunda piyasanın en avantajlı hizmet seçeneklerini sunarken bu cüzi harcamayı yapmamak için temizlik işlemini ertelemeniz, uzun vadede her ay fazladan yapacağınız harcama sebebiyle yüzlerce lirayı boşa harcamanız anlamına gelir. Üstelik peteklerde biriken pislik suyla taşınarak tesisatta tıkanmalara neden olabilir ki, bu tehlike arz eden sorunun giderilmesi için çok daha yüksek harcamaları gözden çıkartmanız gerekebilir.

Konforlu, Sorunsuz ve Ekonomik Isınmak İçin

Şebeke suyundaki kireç ve diğer maddelerin peteklerde birikmesi ve bu birikintinin yoğunlaşarak, balçık kıvamını almasıyla ortaya çıkan ısı kayıplarını en baştan önleyen Küçükçekmece petek temizliği servisimizin profesyonel hizmetleri, sorunun bu raddeye gelmesini önler yani sorunu ortaya çıkmadan çözer. Peteklerin dibinde yoğun miktarda birikinti olması durumunda sıcak suyun alt kısma ulaşması, peteğin alt bölümünü olması gereken hızda ve oranda ısınması, dolayısıyla peteğin de sizi konforlu ve ekonomik bir şekilde ısıtması mümkün olmayacaktır. Yoğun miktarda ısı kayıplarının yaşanmasını ve faturalarda hatırı sayılır artışlar olmasını beklemeden, bu gibi sorunları hiç yaşamamak için Küçükçekmece petek temizliği hizmetlerimizden biran önce yararlanmanızda fayda var.