Kış boyunca ısıtma sisteminizdeki arızalarla uğraşmamak ve ısınma konforunuzdaki düşüş yüzünden mağdur olmamak için ev ve işyerinizde kullandığınız cihazı bakımdan geçirmeniz gerekirken sistemin parçası olan peteklerin bakım görmeye ihtiyacını olmadığını düşünmek son derece hatalıdır. Zira peteklerin dibindeki çamurlaşma ve kireç kalıntıları tesisattın tıkanmasına ve arızalara yol açabileceği gibi, bu birikmenin su akışını engelleyecek raddeye varması durumunda ısı kaybı yaşanması kaçınılmazdır. Bu sebepten ötürü Pendik petek temizliği servisimiz kışa girmeden önce düzenli olarak peteklerinizi temizlettirmenizi önermekte, düzenli temizlenen peteklerde ısınma sorunu olmadığı için ısıtma sisteminizden hem ekonomik ve hem de konforla faydalanmanız mümkün olmaktadır. Petek temizleme hizmetleri için modern yıkama makinaları ve patentli kimyasal temizlik ürünlerinden faydalandığımızdan, tesisatta kalıntı bırakmadan ve petekleri sökmeden tüm temizliği dakikalar içinde yapıyoruz.

Düzenli Petek Temizliği Isı Kaybını ve Arızaları Önler

Peteklerin dibindeki çamurlaşma su devridaimini engellediğinden, tesisattan gelen sıcak su tüm petek yüzeyiyle temas kuramadığı için zamanla peteklerin tamamı eşit oranda ısınmamaya başlar. Bu durum birkaç günde ortaya çıkmasa da, kullanımla birikme miktarı doğru orantılı arttığı için Pendik petek temizliği servisimizden hizmet almayı erteledikçe ısı kaybının da artacağını unutmayın. Uzun vadede üretilen ısının önemli miktarı boşa gittiği ve tüm yüzey oranı aynı miktarda ısınmayan peteklerin sizi de konforla ısınması mümkün olmadığından, ısınmak için daha yüksek seviyede ve uzun süre çalıştırdığınız sistem sebebiyle faturalarınızda da fark edilir bir artışla karşılaşırsınız. Verdiğimiz hizmetlerde petek temizleme fiyatları konusunda da sizlere avantajlı seçenekler sunan firmamız, cüzi bir harcamayla bu problemlerle hiç karşılaşmamanızı sağlamaktadır. Temizlik yaptırmamanız durumunda her ay biraz daha fazla harcama yapacağınızdan uzun vadede önemli bir meblağı boşa harcamanız olursunuz.

Ekonomik Isınmanın Yolu Petek Temizliği

Peteklerin sorunsuz, kısa sürede ve tüm yüzey alanı eşit miktarda ısınmaya devam etmesi için temizliğin periyodik yaptırılması önemlidir. Kireç ve pislik birikmesinin su akışını önleyecek, balçık kıvamlı katmanlara dönüşmesini beklemeden Pendik petek temizliği ekibimizden randevu almanız, kısaca değindiğimiz bu gibi sorunların ortaya çıkmadan önlenmesini sağlar. Arızalar ve yüksek miktarlı performans kayıpları yaşamayı beklemeden, sisteminizin bugünkü performansıyla çalışmaya devam etmesi için peteklerinizin temizliğini ihmal etmeyin. Randevu talepleriniz ve sorularınız için bize dilediğiniz zaman telefon açabilir, iletişim sayfamızı tıklayarak müşteri temsilcilerimize ulaşabilirsiniz.