Kombi ve merkezi ısıtma sistemlerinizin performansını arttıran petek temizliğini modern ekipmanlarla, petekleri sökmeden ve çok uygun fiyatlarla yapan firmamızın Sancaktepe petek temizleme servisi size zahmet vermeden bakım ve temizlik işlemini göz açıp kapayıncaya kadar bitiriyor. Ortalama bir saat içinde tesisata bağlı peteklerin hepsinin içindeki kireç birikmesi ve balçıklaşmayı temizlediğimiz hizmetlerimizde hem ithal kimyasal temizlik ürünleri hem de temizliği kapalı devre yapmamızı sağlayan yıkama makinaları kullanıyoruz. Almanya’dan ithal ettiğimiz makinalarımız suyu çift yönlü ve peteklere zarar verecek yüksek basınç uygulamadan kullandığından peteklerin içindeki tüm pislik ve çamurlaşma tesisattan kolayca tahliye edilebiliyor.

Isıtma sisteminin optimum verimlilikle çalışması yani yakıt sarfiyatıyla üretilen ısıyı minimum kayıpla mekâna aktarması için peteklerin tüm yüzey alanı eşit miktarda ve aynı süre zarfında ısınmalıdır.  Ancak zamanla peteklerde ve tesisatta biriken maddelerin oluşturduğu çamurlaşma, sistemin sıcaklığını yükselttiği ve bu sayede petekleri ısıttığı suyun devridaim etmesini engeller. Şebeke sularındaki kireç, peteklerde biriken çamurlaşmaya sebep olan birincil maddedir. Ülkemizdeki şebeke suları yoğun kireç içerdiği ve bu ısıtma sistemlerinin hemen hepsi su ihtiyacını şebekeden karşıladığı için kireç birikmesi genel bir problemdir. Kirecin metal yüzeylerden oluşan peteklerde birikmemesi için koruyucu kimyasallar kullanılmasına karşın yeni kurulan ısıtma sistemlerinde, aradan geçen birkaç yılda bu kimyasalların etkinliği azalabilir. Sudaki ağır metallerden diğer maddelere kadar pek çok molekülle tepkimeye girebilen kireç önleyici kimyasallar, tepkime sonucu farklı maddeler oluşmasına ve bu maddelerin de kireçle birlikte peteklerde birikmesine neden olabilir.

Peteklerdeki kireç kalıntısının neden olduğu ısı kayıpları, ısıtma sisteminin kullandığı yakıtla elde edilen ısı enerjisinden olması gerektiği gibi yararlanamamanıza neden olur. Yeni yapılan ısıtma sistemlerinde peteklerde herhangi bir sorun olmamasına karşın birkaç senede birikintilerden kaynaklı ısı kayıpları fark edilir seviyeye ulaşabilir ve peteklerin temizlenmemesi durumunda da bu ısı kaybı her sene artar. Fazladan her ay daha fazla öderken ısınma konforunuzdan ödün vermenize yol açan bu durumun oluşmasını engelleyen Sancaktepe petek temizleme servisimiz, haftanın tüm günleri ilçe geneline hizmet vermektedir.