Peteklerin ve ısıtma sisteminin ömrünü uzatmanın yanı sıra ısınma maliyetinin asgari seviyede kalmasını da sağlayan, rutin bir bakım işlemi olan petek temizliği ayrıca ısınma konforunuzun düşmesini önler. Bu şebeke suyunu ısıtarak iç mekânı ısıtan tüm ısıtma sistemleri için zaruri olan bakım işlemini modern yıkama makinalarıyla en pratik uygulama yöntemiyle gerçekleştiren Sarıyer petek temizliği servisimiz, petekleri sökmeden ve tek seferde sistem dâhilindeki bütün petekleri aynı anda temizler. Kireç tortusu ve çamurlaşma sebebiyle peteklerin dip kısmında su akışını engelleyen katmanlar oluştuğundaysa tamamen ısınmayan veya ısınma çok uzun süren petekler, ev ve işyerinizde eskisi gibi konforlu ısınmanızı sağlamayacaktır. Petek temizleme hizmetleri için bu gibi ileri dereceye gelmiş problemlerin ortaya çıkmasını beklememenizi ve servis ekibimizden kış öncesinde yardım almanızı öneririz.

Isıtma Sisteminizin Periyodik Petek Temizliği

Düzenli olarak peteklerin temizlenmesi durumunda tesisatta tıkanmalara neden olabilecek ve peteklerde ısınma sorunlarına yol açan birikintiler, yoğun katmanlar halini almadan yani sistemin verimliliğini yüksek oranda etkilemeden temizlenir. Bu bakımın yaptırılmaması durumunda ısınma konforunda birkaç haftada büyük fark görülmemesine rağmen zamanla peteklerdeki birikme yoğunlaştığından, ısı iletimi sekteye uğrar yani ısı kaybına bağlı ısınma problemleri fark edilir dereceye gelir. Uzun vadede firmamızın petek temizleme fiyatları ile her ay fazladan yapacağınız harcama kıyaslandığında, cüzi bir harcamayla pratik çözüm sunan servis hizmetlerimizden faydalanmamanız durumunda gereksiz yükselen faturalar nedeniyle hatırı sayılır bir meblağı boş yere harcamanız olursunuz. Üstelik bu kabarık faturaları ödemeniz, ısınma konforunuzu arttırmadığı gibi aydan aya petek içi birikme arttığından ısı kaybı da paralel şekilde artacaktır.

Konforlu ve Ucuza Isınmanın Yolu

Sistemin maksimum verimle çalışarak ısı enerjisi dönüşümü yaptığı durumlarda dahi ev ve işyerinizde bu ısıdan faydalanabilmeniz, peteklerinizin ısıyı iç mekâna iletebilme oranıyla ilişkilidir. Tamamı aynı miktarda ısınmayan, peteklerin alt kısmının çamurlaşma sebebiyle ısınmasının uzun sürdüğü durumlardaysa kendisi doğru düzgün ısınmayan peteklerin sizi arzu ettiğiniz konforla ısıtmanızı bekleyemezsiniz. Petek temizleme hizmetleri almayı erteledikçe problem ortadan kalkmadığı gibi aksine daha da büyüyecek, ısınmak için sistemi daha uzun süre ve derecesini yükselterek çalıştırmanız durumundaysa ısınmak için yapacağınız harcama artacaktır.

Haftanın tüm günleri çalışan ve sizlere en cazip fiyatlarla hizmet veren Sarıyer petek temizliği servisimizden biran önce randevu almak ve kış boyunca en ekonomik şekilde ısınmak için telefon açmanız yeterli.