Şile geneline haftanın tüm günleri ısıtma sistemlerinizin bakımı ve peteklerinin temizliği konusunda hizmet veren servis ekibimiz, garanti kapsamında ve harcamaları dert etmenize gerek bırakmayacak kadar makul fiyatlı hizmetleriyle bir telefon kadar yakınınızda. Isıtma sisteminiz ister merkezi sistem isterse kat kaloriferi veya kombi olsun, şebekeden su alarak petekleri ısıttığı müddetçe kireçlenme ve çamurlaşma sorununa karşı önlem almanız gerekir. Şile petek temizleme servisimiz bu durumun büyük oranda ısı kayıplarına ve ısınma maliyeti artışına neden olmasını önleyen petek temizliğini ithal yıkama cihazları ve özel formüllü temizlik ürünleriyle yapmakta.

Petekler, ısıtma sisteminizin ısı transfer elemanları olarak sistem dâhilindeki diğer bileşenler gibi düzenli bakımdan geçmelidir. Kombiniz harcadığı doğalgazın tamamını ısı enerjine dönüştürürken peteklerinizin kireçlenme ve dipte oluşan çamurlaşma yüzünden bu ısının ancak yarısını iç mekâna aktarabilmesi, ısınma konforunuzun da günden güne azalacağı anlamına gelir. Şebeke sularının kireçli olduğu ülkemizdeki ısıtma sistemleri ısıyı peteklere iletmek üzere bu suyu kullanır ve dolayısıyla kireç birikmesi benzer mantıkla çalışan tüm cihazlar için büyük bir sorundur. Kireç birikmesini önlemek veya asgariye indirgemek için petek içlerine uygulanan kimyasallar yeni kurulan ısıtma sistemlerinde işe yarasa da, aradan geçen birkaç sene içinde bu kimyasal maddelerin etkisinde düşüş başlar. Birkaç yıl içinde peteklerde biriken maddeler sıcak su devridaimini olumsuz etkilemeye, ısı kayıplarının kritik seviyeye yani faturaları ve kullanım konforunu etkileyecek düzeye gelmesine yol açar.

Peteklerin dip kısmında biriken ve yerçekimiyle sıkışarak yoğunlaşan, su geçişine mani olan kalın katman meydana getiren bu maddelerin temizlenmemesi durumunda tüm bu bahsettiğimiz sorunlar katlanarak artacaktır. Uzun vadede tesisata da taşınan tüm bu pislik hattı tıkayarak, ısıtma sisteminin komple arızalanmasını sağlayacaktır. Birikmelerin bu tür sorunlara neden olmaması ve peteklerin tüm sene boyunca maksimum oranda ısıtma sağlaması için Şile petek temizleme servisimizden yardım isteyin. Tesisatçılarımız eviniz ve işyerinizi kirletmeden, işi saatlerce uzatmaksızın kapalı devre temizlik yapmakta ve ortalama bir saatte işini bitirmektedir. Randevu için danışma hattımızı dilediğiniz zaman arayabilir ve müşteri temsilcilerimizden hizmetlerimizle ilgili detaylı bilgi talep edebilirsiniz.