Şebeke suyundaki kireç sadece çay demlediğimiz çaydanlıklarda birikmekle kalmayarak, petekleri ısıtmak için aynı suyu kullanan ısıtma sistemleri için de uzun vadede ciddi bir problem oluşturur. Bu kireç artıkları petek dibinde birikirken diğer maddelerin de tortu katmanına katılması, zamanla su akışını engelleyen katmanlar oluşmasını sağlar. Bu durumun oluşmaması için gereken temizlik işlemini son teknoloji cihazlarla yapan Silivri petek temizleme servisimiz, ithal temizlik ürünleri ve yıkama makinalarıyla peteklerinizi tesisattan sökmeden temizler. Temizlik işleminin yapılmaması durumunda peteklerin dibindeki birikme her ay biraz daha yoğunlaşır. Bu yoğunlaşma sertleşerek, peteklerin dip kısmında suyu bariyer misali engelleyen bir katmana dönüşür. Sıcak suyun peteklerin alt bölümüne ulaşamaması sebebiyle petekler tam ısınamaz ve kendileri ısınamadığından, sizin de rahatça ve ucuza ısınmanıza engel olur.

Peteklerin alt kısmında toplanan maddelerin su akışını engellemesiyle birlikte bu bölümlere sıcak su ulaşmadığından, peteklerin altı da ısınamaz. Her yeri ısınmayan petekler mekânı ısıtmak için daha düşük kalori değerine sahip ısı enerjisi yaydığından ev ve işyerlerinin ısıtılması daha uzun sürmekte ve belli aşamadan sonra istenen sıcaklığa hiçbir zaman ulaşamaz.

Sıcaklığın istenen seviyeye ulaşamaması durumunda peteklerin kalori değeri dramatik bir şekilde düşmüş demektir ki, bu petek içi birikintilerin acilen temizlenmesi gerektiği anlamına gelir. Silivri petek temizleme servisimizde çalışan tesisatçılar kapalı devre petek temizleme işlemi gerçekleştirdiğinden yoğun kireç kaplı, eski tip döküm petekleri dahi sökmeden temizleyebilmektedir. Merkezi ısıtma sistemlerinin peteklerinin de tek seferde temizlenebildiği hizmetlerimiz ev ve işyerinizi çamurlu suyla kirletmeden, bir saat gibi kısa bir sürede sorunu çözer.

Kış boyunca peteklerde hiçbir ısınma sorunu olmayacağından, temizlik sonrasında ısıtma sistemi hemen yüksek verimlilikle çalışmaya başlar. Faturalardaki sebepsiz artışı önleyerek, bütçenizden tasarruf etmenizi sağlayan petek temizliğini çok uygun fiyatlarla yapıyor ve hizmet kalitemize güvenimizi, petek temizliği hizmetlerimize garanti vererek gösteriyoruz. Servis ekibimizin ısıtma sistemi bakımı ve petek temizliği hizmetlerimizden Silivri’nin neresinde olursanız olun, haftanın tüm günleri sadece bir telefon açarak ulaşabilirsiniz. %100 müşteri memnuniyeti ilkesiyle çalışan firmamız ısıtma sisteminizin peteklerini en avantajlı fiyatlarla yapar.