Isıtma sisteminizin performansında kayıp olmadan, her kış aynı konfor ve verimlilikle ısınmak için sisteminizin tüm elemanlarının düzenli bakımdan geçmesi ve bu bakım işlemlerine ısı iletim elemanı olan peteklerin de muhakkak dâhil edilmesi gerekiyor. Peteklerin dip kısmındaki çamurlaşma ve kireç artıklarının yoğunlaşması durumunda oluşan tabaka, suyun geçişini engelleyen ve bu sebeple peteklerin alt kısmının ısınmamasına yol açan bir bariyere dönüşür. Sorunun buraya varmaması, ısıtma sisteminin performansını koruması ve size ekonomik ısınma imkânı sunmayı sürdürmesi için Şişli petek temizliği servisimizden randevu almanızı öneririz. Kışa girmeden önce yaptıracağınız en önemli bakım işlemlerinden biri olan petek temizliğini modern ekipmanlarla yapan firmamız ayrıca sunduğu petek temizleme hizmetleri sayesinde kış boyunca azami konforla ısınmanıza yardımcı olur.

Petekleri Sökmeden Temizliyoruz

Peteklerinizi sökmeden, tesisata bağladığımız yıkama makinasıyla kapalı devre olarak gerçekleştirdiğimiz temizlik işlemiyle peteklerdeki tüm birikinti temizlenir ve bu işlem tesisat üzerinden yapıldığı için tesisatın su geçişleri de çamurlaşmadan tamamen arındırılmış olur. Şişli petek temizliği servisimizin kullandığı makinalar çift yönlü yıkama yapan, su akışını ani ve yüksek hızla değiştirebildiği için petek içindeki tüm yüzeylerin temizlenmesini sağlayan, Alman mühendisliğinin ürünü son teknoloji cihazlardır. Bütçenizi düşünerek petek temizleme fiyatları konusunda sizlere çok uygun hizmet seçenekleri sunan firmamız bu özel tasarım makinalar sayesinde etrafı kirletmeden ve tüm temizliği yaklaşık bir saatte bitirmektedir. Ayrıca peteklerdeki çamurlaşma ve kireç kalıntılarının tamamen çözülmesi için kendi patentine sahip, ithal kimyasal temizlik ürünleri kullanıyoruz.

Petek Temizliği Ekonomik ve Konforlu Isınmanızı Sağlar

Peteklerin asgari sürede ve tüm yüzey alanı eşit miktarda ısınmasını sağlayan petek temizliği işlemi, yukarıda kısaca bahsettiğimiz sorunların ortaya çıkmasını önler. Peteklerdeki kireç ve diğer maddelerin oluşturduğu tortulaşmanın temizlenmemesi durumunda zamanla bu birikinti yoğunlaşarak, sıcak suyun peteklerin dip kısmına ulaşmasını tamamen önleyen katmana dönüşeceğini unutmayın. Sorunun bu aşamaya gelmesini beklememenizi ve kış soğukları başlamadan ısıtma sisteminizin petek temizliğini yaptırmanızı öneririz. Kış boyunca asgari yakıt sarfiyatıyla mümkün olan en konforlu şekilde ısınmanızı sağlayan Şişli petek temizliği servisimizden bir telefonla randevu alabilir, hizmetlerimizle ilgili merak ettiğiniz her türlü konuda müşteri temsilcilerimizle dilediğiniz zaman görüşebilirsiniz.