Profesyonel çalışanlarla hizmet verdiğimiz ve tüm hizmetlerimizde son teknolojiye sahip ekipmanlar kullandığımız Sultanbeyli petek temizleme hizmetlerimiz, ısıtma sistemlerinizin ortak ihtiyacı olan petek ve tesisat temizliğini ucuza ve garantili hizmetlerle yaptırmanızı sağlıyor. ısıtma sisteminizin peteklerini eski uygulamalardaki gibi sökerek değil, tesisat borusuna bağladığımız yıkama makinası ile dışardan kolayca temizlemekteyiz. Makinalarımız ön yıkamanın ardından ithal kimyasal temizlik ürünlerimizi tesisat ve petek içine uygulamamızı sağladığından, kirecin tamamen çözülmesi için saatlerce uğraşmaya gerek kalmıyor. Peteklerdeki katılaşmış dip bölüm birikintilerinin bile tamamen temizlenmesini sağlayan çözücü ürünlerimizle tüm peteklerin balçık kıvamını almış pislikten arındırılması ortalama bir saat civarı sürer.

Geçen kışa nazaran çok daha kabarık doğalgaz faturaları ödemenize karşın eskisi gibi ısınamadığınızı fark ediyorsanız kombinin bakım zamanı gelmiş ve bu bakım işlerine muhakkak petek temizliğinin de dâhil edilmesi gerekiyor demektir. Sistemin daha yüksek verimle çalışmasını, üretilen ısıdan daha fazla istifade etmenizi sağlayan petek temizliği kalori değeri düşen peteklere ilk günkü performansını geri kazandırır. Peteklerde biriken pislik yüzünden 700-800 kalori ısı hacmine sahip peteklerin ısı transfer oranı 400 kalorinin altına düşebilir, bu tür durumlarda ısıtma sisteminiz ne kadar verimli ısı üretiyor olursa olsun petekleriniz maksimum 400 kalori değerinde ısı yayabileceğinden eviniz ve işyeriniz ancak yarı yarıya ısınabilir. Bir başka değişle petekleriniz sistem tarafından üretilen ısıyı eşzamanlı ve yüksek verimle, birebir olarak iç mekâna aktaramadığı müddetçe sistemin ne kadar verimli çalıştığının ya da yüksek yakıt tasarrufla ısı enerji dönüşümü yaptığının önemi kalmaz.

Bu tür problemler hemen değilse bile uzun vadede önemsenmemesi imkânsız hale gelecek seviyede ısı kayıplarına yol açar. Isı kaybı neticesinde petekler üretilen ısının tamamını iç mekâna aktaramadığından genellikle ev ve işyerlerinde ısınabilmek adına sistem daha yüksek derece çalıştırılır. Çalışma derecesinin yükselmesi aynı zamanda kombi, merkezi sistem veya kat kaloriferinin daha fazla yakıt tüketmesi anlamına gelir. Petek içi birikmenin ısınma sorunlarına neden olmaması ve çözüm için yüklü harcamalar yapmamak içinse tek yapmanız gereken Sultanbeyli petek temizleme servisimizden randevu almak.