Kış boyunca ucuza ve mümkün olan en konforlu şekilde ısınmak için ev ve işyerinizde kullandığınız ısıtma sisteminin ürettiği ısı enerjisini iç mekâna aktaran, ısı iletim elemanları olan peteklerinizi periyodik olarak temizlettirmelisiniz. Bu düzenli yapıldığında ısı kayıplarını önleyen bakım işlemini harcamaları düşünmenize gerek bırakmayacak kadar uygun fiyatlarla yapan Sultangazi petek temizliği servisimiz, yıkama makinalarıyla petekleri kapalı devre temizlediği için ortalığı kirletmeden pratik çözümler sunmaktadır. Peteklerin sökülmesine gerek bırakmayan, tesisata dışardan bağlanarak petek içi birikmeyi temizleyen yıkama makinalarıyla gerçekleştirdiğimiz petek temizleme hizmetleri sayesinde kış boyunca ısınma sorunu yaşamaz ve en konforlu şekilde ısınmanın keyfini çıkarırsınız. Temizliğin ertelenmesi durumundaysa petek içindeki birikme sürekli artacağından, her ay ısınma konforunuz azalırken ısınmak için yapacağınız harcama ters orantılı artacaktır.

Periyodik Petek Temizleme İşlemi

Düzenli yapıldığında sorun yaşanmamasını sağlayan yani ısı kayıplarının önemli boyutlara varmasını önleyen petek temizleme işleminin ertelenmesi durumunda birkaç günde büyük sorunlarla karşılaşmazsınız. Ne var ki, Sultangazi petek temizliği hizmetlerimizden yararlanmak yerine petekleri temizlettirmeden ısıtma sistemini kullanmayı sürdürdüğünüz müddetçe petek içindeki birikme artacak ve yoğunlaşan bu birikme sonunda su akışını engelleyen balçık katmanları halini alacaktır. Peteklerin alt kısmının tamamen soğuk kaldığı ilerlemiş problemlerle karşılaşmayı beklemeden, cazip petek temizleme fiyatları ile sunduğumuz hizmetlerden kış öncesinde yararlanmanızı öneririz.

Peteklerde biriken şebeke suyu kireci ve diğer maddelerin neden olduğu çamurlaşma, alt kısma sıcak suyun hiç ulaşmamasını yani peteklerin bu bölümünü ısıtamamasını sağlar. Üst bölümün sıcaklığının alttı ısıtması uzun sürerken bu sorun neticesinde peteklerin altıyla üst bölümü arasında ısı farkları oluşur. Sunduğumuz petek temizleme hizmetleri bu sorunu ortaya çıkmadan çözerken temizlik işleminin ertelenmesi durumunda peteklerin tam ısınması uzun sürer ve geçen süre boyunca üretilen ısı enerjisini önemli bölümü boşa harcanır. Peteklerin yüzey alanının tamamının eşit oranda ve sürede ısınmadığı durumlarda iç mekânın sıcaklığının da istenen seviyeye ulaşması güçleşecek ve uzayacaktır.

Ekonomik Isınmanın Yolu Peteklerin Düzenli Temizlenmesinde

Peteklerdeki birikintilerin ısınma sorunlarına dönüştüğü durumlarda ısı enerjisi iç mekâna olması gereken verimle aktarılamadığı için eski konforla ısınmanın tek yolu; sistemin çalıştığı derecenin yükseltilmesi ve ısıtma sisteminin daha uzun saatler boyunca çalıştırılmasıdır. Kısa vadede ısınma sorunu çözülse de, bu şekilde kullanım yakıt sarfiyatını arttığından olması gerekenden çok daha fazla harcamanıza yol açar. Boşu boşuna istediğiniz konforla ısınamadığınız halde yüklü faturalar ödememek için Sultangazi petek temizliği servisimizden biran önce randevu alan ve bu kışı faturaları dert etmeden ısınarak geçirin.