Isıtma sisteminizin tesisatının tıkanmasına, peteklerin alt kısmının soğuk kalmasına neden olan kireç birikintisi ve çamurlaşma sistemden temizlenmediği müddetçe ısı kaybı artarak devam eder. Tuzla petek temizleme servisimiz villa ve apartman dairelerinden işyeri ve apartmanlara kadar; merkezi sistem dâhil, tüm kat kaloriferi ve kombilerinizin petek temizliğini kapalı devre olarak zahmetsizce yapıyor. Harcamayı düşünmenize gerek bırakmayan kampanyalı fiyatlarımız sayesinde bir telefonla uzman servis ekibimizden yardım alabilirsiniz. Tesisata dışardan yıkama makinasını bağlayarak temizliğe, eviniz veya işyerinize gelir gelmez zaman kaybetmeden başlayan servis elemanlarımız bu gelişmiş sistemler sayesinde petekleri sökerek temizlemeye çalışmaz. Özel kimyasalların makine yardımıyla tesisat üzerinden petek içlerine gönderilmesiyle tüm petekler aynı anda ve yaklaşık bir saatte kolaylıkla temizlenir.

Petek temizliği işlemi tıkanan tesisatları açmak veya neredeyse yarısı ısınmayan petekleri eski haline getirmek için kullanılan bir onarım yöntem olarak görülmemeli, tamamen aksine bu tür sorunların yaşanmaması için düzenli yapıldığında konforlu ısınma imkânı sunan bir bakım uygulaması olarak kabul edilmelidir. Nitekim ev ve işyerlerindeki ısıtma sistemlerinde yukarda kısaca bahsettiğimiz problemlerle hiç karşılaşmamak isteyenlerin mevsim başlamadan evvel peteklerini temizlettirmesi en akıllıcasıdır. Zira her sene ve özellikle sürekli çalışacağı kış mevsimine girmeden düzenli olarak temizlenen ısıtma sistemlerinde bu gibi sorunlarla karşılaşılmaz. Faturaların sürekli artması ancak ısınma rahatınızın da her ay biraz daha azalmaması için peteklerinizin temizliğini ertelemeden düzenli olarak yaptırmanızı öneririz.

Peteklerin altına dokunduğunuzda bu bölümün neredeyse tamamen soğuk kaldığını fark etmeyi beklemeden, ısı kayıpları faturalarınızı şişirmeden sorun yaşamamak adına petek temizliğini düzenli yaptırmanız gerektiğini unutmayın. Düzenli olarak petek içindeki kireç ve çamurlaşmadan arındırılan ısıtma sistemleri tüm yıl boyunca azami verimlilikle çalışır ve sizin de konforlu bir şekilde ısınmanızı sağlar. Isı kaybı olması halindeyse petekler tamamen ısınmadığından eviniz ve işyerinizde sizin de ekonomik yoldan ısınmanız imkânsız hale gelir. Her ay küçük meblağlar bile olsa faturalar için fazladan yapacağınız harcamanın toplamını düşündüğünüzde, Tuzla petek temizleme hizmetlerimiz için yapacağınız ödemenin kat ve kat fazlasını boş yere harcayacağınızı daha iyi anlarsınız.